Telia sprzeda Netię?

Szwedzka Telia AB, posiadająca 48% udziałów w Netii Holdings, rozważa sprzedaż posiadanych akcji spółki. Powodem jest zła sytuacja finansowa Netii i brak środków na finansowanie jej działalności dłużej niż do połowy przyszłego roku.

Telia AB, główny udziałowiec Netii Holdings, rozważa sprzedaż posiadanego 48-procentowego pakietu akcji spółki, poinformował serwis Bloombeg.com, powołując się na szwedzki dziennik Dagens Industri.

Decyzje o dalszym finansowaniu Netii przez Telię wstrzymano po tym jak w trzecim kwartale br. spółka zanotowała kolejną stratę w wysokości 497,5 mln zł. Od początku tego roku Netia zanotowała stratę netto w kwocie 887,3 mln zł przy przychodach na poziomie 393,1 mln zł. Przedstawiciele Netii zapewniają, że środków na finansowanie działalności firmy wystarczy do końca września 2002 roku.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Automatyzacja pozbawi pracy miliony osób. Kto jest zagrożony?
  • Rynek kryptowalut odzyskuje kapitalizację 2 bilionów dolarów. Bitcoin za 43 100 dol.

"Telia prowadzi rozmowy mające na celu rozwiązanie problemów finansowych Netii, co pozwoliłoby spółce na przetrwanie", powiedział Tobias Lenner, odpowiedzialny w Telii za kontakty z inwestorami. Lenner nie ujawnił jednak, czy szwedzki koncern chce się pozbyć udziałów w Netii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200