Telia oferuje VPN w Polsce

Telia International Carrier podpisała z firmą Zigzag umowę o współpracy przy sprzedaży usług IP-VPN. Jest to jedna z pierwszych tego typu usług na rynku krajowym.

Telia International Carrier podpisała z firmą Zigzag umowę o współpracy przy sprzedaży usług IP-VPN. Jest to jedna z pierwszych tego typu usług na rynku krajowym.

Zigzag będzie mogła udostępniać swoim klientom usługę realizowaną w sieci globalnej TeliaNet, nie ponosząc przy tym kosztów inwestycyjnych.

Zobacz również:

  • Sektor VPN nie dba o transparentność? FTC zbada sprawę
  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze

Wirtualne sieci prywatne Telia Global IP-VPN (Virtual Private Network) to rozwiązanie do tworzenia systemów bezpiecznej wymiany informacji pomiędzy własnymi oddziałami firmy. Wykorzystanie technologii IP pozwala na zaoferowanie konkurencyjnych cen, z równoczesnym podniesieniem poziomu bezpieczeństwa, uzyskanego dzięki szyfrowaniu (enkrypcja) i tunelowaniu przesyłanych danych (IPSec/DES).

Oferowane funkcje usługowe są porównywalne z rozwiązaniami opartymi na technologii Frame Relay, ATM lub łączach dzierżawionych.

Zigzag jest dostawcą usług internetowych przede wszystkim dla klientów korporacyjnych. Firma ma ponad 20 węzłów dostępowych w głównych miastach Polski i obsługuje 3000 klientów. Podstawową usługą jest szerokopasmowy dostęp do Internetu, realizowany w oparciu o technologie SDSL, HDSL i VDSL. Zigzag świadczy także usługi hostingowe i kolokacyjne, projektuje i wdraża sieci korporacyjne, oferuje usługi związane z bezpieczeństwem sieciowym, a także serwisem sieci LAN.

Telia International Carrier należy do skandynawskiej firmy internetowej i telekomunikacyjnej - Telia AB. Firma jest właścicielem i operatorem globalnej sieci światłowodowej Viking Network. Klientami Telii w Polsce są dostawcy Internetu, operatorzy telefonii komórkowej, sieci oraz telewizji kablowej, jak również firmy specjalizujące się w oferowaniu łączy o wyższych przepływnościach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200