Telekomunikacyjny CRM

TP SA zaimplementuje u siebie system zarządzania relacjami z klientem klasy CRM - PeopleSoft 8 CRM. Jego wdrożeniem zajmie się spółka Sofrecom we współpracy z PricewaterhouseCoopers Consulting i Prokom Software.

Telekomunikacja Polska SA podjęła wczoraj (24 października) decyzję o wyborze podmiotu, który wdroży u niej system do zarządzania kontaktami z klientem klasy CRM (Customer Relationship Management). Została nim spółka zależna France Telecom - Sofrecom, która we współpracy z Prokom Software SA i PricewaterhouseCoopers Consulting zaimplementuje w TP SA system PeopleSoft 8 CRM.

TP SA podpisała ze zwycięskim konsorcjum list intencyjny dotyczący "wstępnej współpracy oraz prowadzenia wyłącznych negocjacji w celu zawarcia umowy na pilotażowe wdrożenie w TP SA Systemu Zarządzania Relacjami z Klientami".

Zobacz również:

  • Microsoft prezentuje Viva Sales - inteligentny dodatek do CRM
  • Microsoft rozszerza program bug bounty
  • Liderzy IT mają problemy z modernizacją aplikacji – wyniki badania

Do końca przyszłego tygodnia TP SA uzgodni z konsorcjum strategię wdrożenia systemu. Strony uzgodniły, że wynegocjują umowę w ciągu miesiąca od dnia podpisania listu intencyjnego.Wartość kontraktu na wdrożenie systemu CRM szacuje się na około 100 mln zł.

W przetargu na wdrożenie systemu CRM w TP SA, który został ogłoszony kilka miesięcy temu, swój udział zgłosiły oprócz Sofrecomu następujące konsorcja: Alcatel, Cap Gemini wraz z ComputerLandem, ComArch oraz Hewlett-Packard.

W TPSA powstać ma także Centrum Kompetencyjnego w zakresie Centrów Obsługi Klientów i CRM. Do jego zadań będzie należało: wspomaganie wdrażania poszczególnych elementów systemu; promowanie na polskim rynku - wśród klientów TP SA, ekspertyz dotyczących Centrów Obsługi Klientów i CRM oraz wdrażanie - poprzez wykorzystanie nabytych doświadczeń i wiedzy - produktów PeopleSoft w TP SA, a także całej Grupie France Telecom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200