Telekomunikacyjne serwery

Intel poinformował o prowadzonych wspólnie z Alcatelem, HP i innymi firmami z branży pracach nad modułowymi rozwiązaniami dla telekomunikacji. Nowe produkty powstają w oparciu o procesory Intela oraz standardy branżowe, takie jak: Advanced Telecom Computing Architecture i normy dla serwerów stelażowych Rack Mount Servers.

Na targach Supercomm w Atlancie Intel zaprezentował - wykorzystujący procesor Intel Xeon 2,4 GHz - przemysłowy serwer TIGPR2U, należący do nowej generacji urządzeń telekomunikacyjnych. Serwer ten z systemem operacyjnym Linux już stosuje Alcatel w swojej architekturze Multimedia Messaging Services Proxy. Modułowa platforma serwerów obsługuje zarówno sieci przewodowe, jak i bezprzewodowe, oraz spełnia normy telekomunikacyjne środowiska przemysłowego, dotyczące podwyższonej odporności na trudne warunki środowiskowe.

HP poinformowała, że w trzecim kwartale br. rozpocznie dostawy, opartych na rozwiązaniach Intela, wysokowydajnych serwerów cc3310, przeznaczonych do zastosowań telekomunikacyjnych. HP planuje włączyć do swych zintegrowanych rozwiązań telekomunikacyjnych urządzenia zgodne z AdvancedTCA. Specyfikacja ta opisuje zunifikowane rozwiązania dla płyt głównych i obudów urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej.

Zobacz również:

  • Apple zrezygnowało z macOS Server
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200