Telekomunikacja Polska SA odwołuje się od decyzji UOKiK

Zarząd spółki kwestionuje zarówno decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z roku 1998, gdy nakazano mu zaniechania praktyk monopolistycznych związanych z opłatami za połączenia międzymiastowe, jak i zasadność rekordowo wysokiej kary, nałożonej na niego pod koniec stycznia. br.

Telekomunikacja Polska SA zapowiedziała na wczorajszej konferencji, że dzisiaj złoży odwołanie od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który pod koniec stycznia br. ukarał operatora rekordową kwotą 54 mln zł.

Zarząd spółki odwoła się także od decyzji Urzędu z lipca 1998 r., kiedy to nakazał on TP SA zaprzestania praktyk monopolistycznych, polegających na zawyżaniu cen za telefoniczne połączenia międzymiastowe na odległość powyżej 100 km.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • Telegram otrzymał 5 milionów Euro kary za łamanie prawa

Paweł Rzepka, prezes TP SA, stwierdził, iż zarząd spółki nie podważa zasadności tego, że koszty rozmów mają być ściśle powiązane z kosztami świadczenia usług. Dodał jednak, że Prawo telekomunikacyjne ustala dopiero początek roku 2004 jako datę, kiedy ceny usług mają bezwzględnie opierać się na formule kosztowej. Podkreślił też, że jego firma wciąż prowadzi politykę systematycznego obniżania cen w ramach tzw. procesu rebalansowania taryf, a tempo tego procesu jest szybsze niż w Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że nałożenie w styczniu na TP SA wielomilionowej kary za zawyżanie cen połączeń międzymiastowych zbiegło się z zapowiedzią operatora o znaczącej obniżce tych połączeń.

***

TP SA ukarana, obniża ceny połączeń międzymiastowych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200