Telefon z Androidem i aparatem 14Mpix

Już na początku przyszłego roku, do europejskich sklepów trafić ma smartfon nazwany Leo. Produkt firmy Altek to urządzenie 3,5G, w którym znajdziemy między innymi aparat cyfrowy z matrycą 14Mpix.

Niestety, zanim europejscy użytkownicy telefonów komórkowych nacieszą się Leo, firma Altek musi znaleźć kanały dystrybucji. Można jednak założyć, że sprzedawcy zainteresują się urządzeniem, które korzysta z systemu operacyjnego Android (domyślnie w wersji 2.1), pracuje w sieciach 3,5G (HSPA/WCDMA), a ze światem komunikuje się za pomocą Wi-Fi i Bluetooth.

Leo posiada też wbudowany moduł GPS, cyfrowy kompas i potrafi rozpoznać charakter pisma użytkownika. Urządzenie potrafi też obsłużyć karty pamięci microSD (maksymalnie 32GB). Telefon obsługujemy za pomocą wyświetlacza 3,2" WVGA wykorzystującego technologie multi-touch. Altek zaznacza jednak, że najbardziej dumny jest z umieszczenia w telefonie aparatu fotograficznego 14 Mpix. Posiada on trzykrotny cyfrowy zoom, potrafi nagrywać pliki wideo w rozdzielczości 720p i wykorzystuje oprogramowanie potrafiące rozpoznać uśmiechy czy mrugnięcia osób znajdujących się w kadrze.

Cena urządzenia nie została podana. Wiadomo natomiast, że w sprzedaży ma się ono znaleźć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200