Telefon multimedialny

Sony Ericsson zaprezentował w ostatnich dniach najnowszy model telefonu typu smartphone o symbolu P900. Następca wprowadzonego w zeszłym roku modelu P800 - został dodatkowo wyposażony w kamerę cyfrową oraz szereg funkcji oferowanych przez urządzenia PDA.

Kamera zamontowana w urządzeniu pozwala na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie filmów wideo z wykorzystaniem kompresji MPEG4. Zapisane materiały możemy obejrzeć na kolorowym wyświetlaczu dysponującym 65 tysiącami kolorów. Jego dodatkową właściwością jest fakt, iż jest on dotykowy. Oglądanie filmów i zdjęć może odbywać się również z wykorzystaniem poziomej orientacji ekranu. Nagrane filmy możemy umieszczać w wiadomościach MMS. Możemy również importować do telefonu filmy z zewnętrznego źródła.

Pamięć flash telefonu została zwiększona z 32 do 48 MB. Maksymalnie rozbudować ją można do 128 MB przy pomocy nośnika pamięci typu Memory Stick Duo. W komplecie wraz z urządzeniem znajdziemy taki nośnik o pojemności 32 MB. System operacyjny zastosowany w P900 to Symbian w wersji 7.0. Dodatkową funkcją jest zintegrowany odtwarzacz MP3 oraz pakiet dzwonków w tym formacie.

Telefon funkcjonuje w trzech zakresach (800, 900 oraz 1900 MHz) i posiada wiele możliwości komunikacji, dzięki wbudowanemu portowi USB, portowi podczerwieni oraz modułowi łączności bezprzewodowej Bluetooth. Uzupełnieniem możliwości komunikacyjnych jest obsługa pakietowej transmisji danych GPRS.

Sony Ericsson zapowiada, iż P900 będzie dostępny na rynku europejskim już pod koniec października. Jego cena nie została jeszcze ostatecznie ustalona, lecz już teraz wiadomo, iż będzie ona oscylowała w okolicach 470 do 580 USD.

Więcej informacji: http://www.sonyericsson.com


×