Telefon WLAN do Skype'a

Netgear oferuje produkt o nazwie WiFi Phone (SPH101). Jest to bezprzewodowy telefon, który pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne Skype, komunikując się z Internetem za pośrednictwem punktu dostępowego WLAN (standard 802.11 b i g).

Telefon WLAN do Skype'a
Aby rozmawiać przez WiFi Phone nie trzeba być podłączonym do komputera, wystarczy być w zasięgu bezprzewodowej sieci. Telefon Netgear Skype WiFi umożliwia nawiązywanie i odbieranie rozmów telefonicznych w obszarze każdej sieci radiowej: domu, biurze i w zasięgu publicznego hot spota.

Aby zacząć korzystać z telefonu, nie trzeba pobierać aplikacji Skype z Internetu i instalować jej na aparacie. Oprogramowanie jest fabrycznie wbudowane w każdy telefon Netgear Skype WiFi. Urządzenie jest wyposażone w funkcje zarządzania kontaktami oraz identyfikacji rozmów przychodzących.

Bezpieczeństwo transmisji zapewniają protokoły WEP i WPA-PSK. Telefon pozwala na prowadzenie trzech godzin rozmów bez doładowania. Czas pracy baterii wynosi 50 godzin. Za dodatkową opłatą, Netgear Skype WiFi pozwala na nawiązywanie połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi. Opcja SkypeOut umożliwia inicjowanie rozmów, a SkypeIn na ich odbieranie. Dostępna jest również skrzynka głosowa (Skype Voicemail).

Telefon pojawi się na polskim rynku w ofercie firmy Veracomp w połowie czerwca. Cena detaliczna produktu - 361 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200