Tele2 rozwija działalność w Polsce

Europejski operator telekomunikacyjny, należący do szwedzkiego koncernu Netcom AB, zamierza w ciągu najbliższych trzech lat przeznaczyć 50 mln USD na rozwój działalności na naszym rynku.

Tele2, europejski operator telekomunikacyjny, należący do szwedzkiego koncernu Netcom AB, zamierza w ciągu najbliższych trzech lat przeznaczyć 50 mln USD na rozwój działalności w Polsce.

Operator w ubiegłym tygodniu wprowadził na rynek urządzenie o nazwie Gadatek, które umożliwia przeprowadzanie telefonicznych rozmów międzymiastowych, międzynarodowych i z numerami telefonów komórkowych po konkurencyjnych stawkach. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu technologii Voice over IP. Urządzenie podłącza się do dowolnego telefonu stacjonarnego z funkcją wybierania tonowego. Po wybraniu numeru, Gadatek łączy się z modemem serwera telekomunikacyjnego, identyfikuje rozmówcę i kieruje połączenie przez łącza komputerowe jako transmisję pakietów danych. Zdaniem producenta, wykorzystanie tego urządzenia pozwala zaoszczędzić nawet do 66% wydatków w zależności od miejsca, do którego dzwoni abonent. Płatności za rozmowy regulowane są z wykorzystaniem, sprzedawanych w punktach detalicznych, tzw. kart pre-paid.

Tele2, największy operator internetowy w krajach skandynawskich, mający własny kabel atlantycki, obecny jest w Polsce od połowy ub.r. Firma oferuje, przez swoją spółkę zależną In2Loop, usługi bezprzewodowej transmisji danych i dostępu do Internetu, sprzedawane pod nazwą Air2Net. Ponadto dystrybuuje karty telefoniczne Call2World, umożliwiające wykonywanie tańszych rozmów międzynarodowych.

W kwietniu br. Tele2 zapowiedziała, że w tym roku zainwestuje w działalność w naszym kraju ok. 60 mln zł. Według najnowszych zapowiedzi, oferta operatora wkrótce zostanie poszerzona o usługi połączeń radiowych wykorzystywanych do łączenia sieci lokalnych (intranet) oraz o telefonię internetową bazującą na rozwiązaniu Air2Net.

***

Tele2 podpisuje umowę z Pocztą Polską

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200