Tele2 podpisuje umowę z Pocztą Polską

W jej ramach warszawskie oddziały poczty będą sprzedawały urządzenia o nazwie Gadatek, umożliwiające przeprowadzanie telefonicznych rozmów międzymiastowych, międzynarodowych i z numerami telefonów komórkowych po konkurencyjnych stawkach.

Tele2, jeden z największych prywatnych operatorów w Skandynawii, który rozpoczął w kwietniu br. działalność w Polsce, podpisał umowę z Pocztą Polską. Dotyczy ona dystrybucji przez warszawskie oddziały poczty urządzeń o nazwie Gadatek, umożliwiających przeprowadzanie telefonicznych rozmów międzymiastowych, międzynarodowych i z numerami telefonów komórkowych po konkurencyjnych stawkach.

Zdaniem producenta, wykorzystanie Gadatka pozwala zaoszczędzić nawet do 66% wydatków w zależności od miejsca, do którego dzwoni abonent. Urządzenie można podłączyć do wszystkich rodzajów telefonów stacjonarnych, mających funkcję wybierania tonowego.

Obecnie zestawy Gadatek dostępne są na terenie Warszawy i okolic. Poczta Polska będzie także sprzedawała specjalne karty do Gadatka w cenie 100 zł oraz karty telefoniczne Tele2 typu pre-paid - Call2World, umożliwiające wykonywanie tańszych rozmów międzynarodowych. W przyszłości planowane jest wprowadzenie usługi w głównych miastach Polski.

Tele2 Polska jest oddziałem grupy Tele2, europejskiego operatora telekomunikacyjnego, działającego w 18 krajach Europy, należącego do szwedzkiego koncernu Netcom AB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200