Tele2 kontra TP SA

Firma planuje skierować wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeciwko dominującemu operatorowi, który uniemożliwia niektórym abonentom połączenia z serwerem telekomunikacyjnym Tele2. Tym samym nie mogą oni korzystać z usługi "Gadatek".

Firma Tele2 Polska rozważa możliwość złożenia doniesienia na Telekomunikację Polską SA do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Podstawą wniosku będzie fakt, że TP SA uniemożliwia części abonentom korzystanie z urządzenia o nazwie "Gadatek". Jest to mała przystawka do telefonu umożliwiająca korzystanie z połączeń w technologii Voice over IP. Według przedstawicieli firmy, korzystanie z "Gadatka" pozwala zaoszczędzić nawet do 66% kosztów połączeń międzystrefowych, międzynarodowych oraz z telefonami komórkowymi, w porównaniu do tradycyjnych taryf telekomunikacyjnych. Oszczędności tego rzędu są możliwe, gdyż połączenie telefoniczne odbywa się poprzez serwer Tele2, a rozmowa przesyłana jest przez sieć w postaci pakietowej.

Tele2 Polska twierdzi, że TP SA zablokowała numer dostępowy do serwera Tele2, na razie w strefach numeracyjnych Krakowa i Warszawy. Zdaniem firmy, działania Telekomunikacji Polskiej SA naruszają polskie prawo telekomunikacyjne, a także "Regulaminu świadczenia usług telefonicznych o charakterze powszechnym przez Telekomunikację Polską SA".

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200