Telcordia Technologies otwiera ośrodek badawczo rozwojowy w Poznaniu

Telcordia Technologies, dostawca oprogramowania oraz przewodowych i bezprzewodowych usług telekomunikacyjnych dla firm takich: jak BT, France Telecom, O2, czy Orange UK, otwiera swój ośrodek badawczy (Technology Research Center) w Poznaniu. To pierwsza tego placówka w naszej części Europy i dopiero trzeci ośrodek badawczo-rozwojowy otwarty przez Telcordia Technologies, po biurach w USA i na Tajwanie.

Placówka, powstała we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, w pierwszym etapie zatrudniać będzie kilkunastu programistów. Jego twórcy zakładają jednak dynamiczny rozwój w miarę obejmowania przez firmę kolejnych projektów.

Nowa ośrodek będzie zajmować się tworzeniem oprogramowania i prototypowaniem, a więc projektowaniem i testowaniem różnego rodzaju instalacji.

Ośrodek Telcordia Technologies może być początkiem fali inwestycji w Poznaniu, który jest jednym z największych ośrodków akademickich w naszym kraju. Jego twórcy liczą przede wszystkim na partnerów biznesowych Telecordii, dla których inwestycja koncernu jest najlepszą gwarancją kwalifikacji poznańskich specjalistów.


TOP 200