Telbank uruchamia Web Hosting dla banków

Firma Telbank buduje Centrum Elektronicznych Usług Bankowych – portal oparty na bazie danych Oracle - które ma umożliwić bankom prowadzenie usług za pośrednictwem Internetu.

Firma Telbank SA buduje Centrum Elektronicznych Usług Bankowych – portal oparty na bazie danych Oracle - które ma umożliwić bankom prowadzenie usług za pośrednictwem Internetu.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi dzierżawienia aplikacji, pozwalające przedsiębiorstwom o skromnym budżecie kupować jedynie czas działania aplikacji pracujących na odległych serwerach, firma Telbank podjęła prace nad udostępnieniem systemu e-Centrum, który ma umożliwić małym i średnim bankom uruchomienie dla swoich klientów usług dostępnych przez Internet (m.in. sprawdzanie stanu konta, realizacja przelewów, zlecenia stałe, zakładanie lokat, wnioski kredytowe). Centrum pozwoli również na prowadzenie elektronicznej płatności rachunków oraz prowadzenie handlu elektronicznego.

W skład e-Centrum wejdą również aplikacje biura maklerskiego oraz zarządzania klientami (CRM). Portal Telbanku oferuje także outsourcing technologii internetowych (system zabezpieczeń, poczta elektroniczna) oraz utrzymanie aplikacji internetowych klientów i ich integrację z działającą już witryną [email protected] System e-Centrum oparty jest na bazie danych Oracle 8i, która zapewnia systemowi potrzebną wydajność, bezpieczeństwo i skalowalność.

e-Centrum Telbanku, to system zapewniający dostęp do informacji i usług z zakresu bankowości i finansów. Oprócz wykorzystywanego do komunikacji protokołu HTTP wykorzystuje się również WAP; planowane jest także wdrożenie systemu rozpoznawania głosu (IVR). Budowę systemu rozpoczęto od uruchomienia na początku lipca b.r. wersji testowej portalu finansowego [email protected], przeznaczonego dla specjalistów w dziedzinach ekonomii, finansów, bankowości i ubezpieczeń, klientów firm sektora finansowego i ich pracowników. Pełne uruchomienie portalu jest planowane jeszcze w bieżącym roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200