Tel-Energo inwestuje w sieć szkieletową

W tym celu operator zawarł kontrakt z Alcatel Polska, którego wartość wynosi ok. 3,1 mln euro.

Tel-Energo SA podpisała z Alcatel Polska umowę, w ramach której Alcatel rozbuduje jej szkieletową sieć transmisyjną SDH (Synchronous Digital Hierarchy) o wysokiej przepustowości. Wartość kontraktu szacowana jest na ok. 3,1 mln euro.

Dzięki tej inwestycji Tel-Energo zamierza rozszerzyć ofertę usług dla swoich abonentów m.in. o szybki dostęp do Internetu, transmisję danych i wideo. Operator zamierza także oferować kanały o wysokiej przepustowości innym operatorom.

Umowa przewiduje, że Alcatel dostarczy kilkadziesiąt urządzeń teletransmisyjnych o przepustowości 2,5 Gb/s, które utworzą ogólnopolski szkielet sieci SDH.

Uruchomienie sieci przewidziane jest na początek roku 2001 r. Połączy ona obiekty operatora w głównych miastach na terenie Polski, w tym m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Kielcach, Bydgoszczy, Radomiu, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku i Lublinie.

Ponadto Alcatel dostarczy i uruchomi lokalne sieci SDH w Warszawie i Łodzi.

***

BPT Telbank inwestuje w sieć szkieletową

Szkieletowa gorączka

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200