Technologiczne wsparcie sektora finansowego

Transformacja cyfrowa sektora usług finansowych odbywa się w ramach wyznaczanych przez regulatora tego rynku. Instytucje świadczące tego typu usługi muszą spełnić szereg kryteriów, dotyczących chociażby przetwarzania i przechowywania tak wrażliwych danych jak dane klientów. Z drugiej strony, by stawać się realną konkurencją do rosnących w siłę podmiotów takich jak choćby fintechy, muszą inwestować w nowe technologie. Świat finansów zmienia się w szybkim tempie. Klienci sektora finansowego sięgają po cyfrowe rozwiązania, dające im lepsze doświadczenie i oczekiwany poziom satysfakcji.

Instytucje sektora finansowego muszą dotrzymać kroku podmiotom nowego typu, by być nadal konkurencyjnymi na rynku. Jak więc pogodzić oczekiwania (i odgórne wytyczne) regulatora z coraz większymi wymaganiami cyfrowo uświadomionych klientów.

  • Jak przenieść atrybuty doświadczenia chmurowego do środowiska własnego i utrzymać przewagę technologiczną?
  • Wreszcie – jak w czasach nowych cyfrowych modeli biznesu generować zyski z usług finansowych?

HPE od lat wspiera sektor finansowy w transformacji cyfrowej, dostarczając najlepsze, posiadające zgodność z obowiązującymi regulacjami, rozwiązania technologiczne, skutecznie pomagając utrzymać konkurencyjność na dynamicznie zmieniającym się rynku usług finansowych.

Rozwiązania sektora usług finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw