Technologia przynosi wymierne zmiany na lepsze

Z wielkim rozmachem wystartowała globalna konferencje HPE Discover Virtual Experience. Jednym z poruszanych i istotnych dla wszystkich tematów jest świat w dobie pandemii – walka z wirusem, pomoc firmom w przetrwaniu kryzysu, a przede wszystkim wykorzystanie technologii dla poprawy sytuacji ludzi i biznesu.

Konferencję otworzył Antonio Neri, CEO HPE i jego goście specjalni. Przedstawiamy kilka wniosków z tej sesji.

Technologia wspiera instytucje publiczne, takie jak szpitale, ośrodki naukowe czy szkoły w czasach walki z koronawirusem. Odgrywa bardzo istotną rolę, zapewnia lepsze wyposażenie, możliwość łączenia się z innymi ludźmi, wsparcie, zwiększenie możliwości.

Zobacz również:

Technologia przynosi wymierne zmiany na lepsze

HPE Discover Virtual Experience

Firmy potrzebują najnowszych rozwiązań technologicznych aby poradzić sobie w trudnej sytuacji. HPE wraz z rozbudowanym ekosystemem partnerów pomaga w szybkim reagowaniu na sytuację. Ważny jest wątek współdziałania i współpracy.

Wszyscy – dostawcy i klienci – wciąż się uczymy jak radzić sobie w nowej normalności. Jak stwierdziła Liz Joyce, CIO HPE, nawet jej dział, który jest bardzo innowacyjny i elastyczny, nie czuł się w pełni przygotowany do nowej sytuacji. Nie jest to krótkoterminowy kryzys, ale stan, który utrzyma się przez długi czas, trzeba nauczyć się iść naprzód, stworzyć odporne i zarządzalne procesy.

Bardzo ważna jest prędkość odpowiedzi na nowe wyzwania, dlatego odpowiednie korzystanie z informacji ma krytyczne znaczenie.

Nadszedł czas rozmowy o przyszłości. Wszyscy mamy ogromne ilości danych, które nie zawsze są wykorzystywane i analizowane. Następna dekada powinna upływać pod znakiem precyzyjnej informacji i odkryć. To czas na nową epokę „age of insights” – jak podkreślał Antonio Neri.

To czas odkrywania możliwości, o których wcześniej nie wiedzieliśmy – właśnie dzięki precyzyjnym informacjom. To także czas „Solutions delivered as a Services” – czyli rozwiązań dostarczanych jako usługa.

To nowe zasady i priorytety cyfrowej transformacji. Zresztą, coraz częściej będziemy mówili o Digital Native zamiast o Digital Transformation.

Gościem sesji otwierającej był także John Chambers, były prezes i dyrektor generalny Cisco Systems. Ma doświadczenie w przechodzeniu przez liczne kryzysy i podkreślał, że kryzys trwa zazwyczaj dłużej niż się tego spodziewamy. Ale tam gdzie pojawia się kryzys, pojawiają się też nowe możliwości.

Lider powinien zachować transparentność, realistycznie postrzegać możliwości i konieczność wprowadzania zmian w firmie. Stworzenie siebie na nowo to jedno z trudniejszych zadań dla CEO. Teraz być może wiele firm nie poradzi sobie z sytuacją. Nie chodzi już o konkurowanie z innymi firmami, ale z nowymi modelami biznesowymi, zmianami. Nie da się zbudować silnej firmy bez silnej kultury, a lider powinien stanowić przykład.

Antonio Neri mówił także o nowej usłudze, której premiera odbywa się na konferencji - HPE GreenLake Cloud Services. Została stworzona z myślą o małych, średnich i dużych firmach, będzie działać w modelu pay per use.

Technologia daje ogromny potencjał dla zmiany na lepsze, umożliwia prawdziwą, mierzalną transformację. Zaś sam udział w konferencji HPE Discover Virtual Experience to drobna cegiełka na szczytny cel – przy rejestracji każdego uczestnika HPE wpłaca 10 USD dla organizacji non-profit. To wszystko w duchu odpowiedzialności społecznej firmy i hasła Tech for Good.


TOP 200