Technologia blockchain potwierdzi naszą tożsamość

Microsoft chce wykorzystać technologię blockchain do potwierdzania tożsamości użytkowników. Ma to być cyfrowa platforma ID pozwalająca użytkownikom kontrolować dostęp do ważnych, udostępnianych im przez internet w trybie online, informacji.

Usługa ma być realizowane za pośrednictwem specjalnych hubów wspierających szyfrowanie danych. Firma prowadzi takie prace od kilku lat. Ich celem jest stworzenie zupełnie nowego cyfrowego systemu, który potrafi bezbłędnie potwierdzać tożsamość użytkowników i będzie oparty na najnowszych rozwiązaniach bazujących na technologii blockchain.

Warto zauważyć, że Microsoft dołączył na początku tego roku do organizacji ID2020. Promuje ona i wspiera, oparte na technologii blockchain i oprogramowaniu open-source, czyli otwartym kodzie), systemy uwierzytelniania użytkowników. ID2020 stworzono z myślą o osobach pozbawionych fundamentalnych praw i ni mających dostępu do podstawowych usług, takich jak prawo do głosowania, opieki zdrowotnej czy edukacji. Chodzi tu oczywiście głównie o osoby zamieszkujące kraje trzeciego świata.

Zobacz również:

Microsoft nie wyklucza, że włączy nowy, oparty na technologii blockchain system uwierzytelniania użytkowników, do swojej chmurowej platformy Microsoft Authenticator. Platforma ta świadczy obecnie swoje usługi typu "multi-factor authentication" zarówno użytkownikom biznesowym, jak i indywidualnym.


TOP 200