Technologia TruPrevent z Panda Software

Panda Software zamierza wprowadzić technologię TruPrevent, przeznaczoną do walki z nieznanymi wirusami i intruzami w czasie, gdy nie ma jeszcze skutecznego antidotum na nowe zagrożenie. TruPrevent ma współpracować także z programami antywirusowymi innych producentów.

TruPrevent jest uzupełnieniem stosowanych obecnie programów zabezpieczających, które ma zapewniać ochronę również w sytuacji, gdy złośliwy kod trafi do komputera przed aktualizacją programu antywirusowego czy instalacją krytycznej łatki związanej z bezpieczeństwem.

W odróżnieniu od mechanizmu heurystycznego technologie proaktywne opierają się na analizie zachowania, blokując niebezpieczne działania (np. próby przepełnienia bufora) nawet wówczas, gdy program antywirusowy nie zgłasza alarmu. Analiza heurystyczna wykrywa ciągi kodu przypominające wcześniej zdiagnozowane złośliwe procedury i nie jest zdolna rozpoznać nowopowstałego wirusa, którego kod nie zawiera istotnej cechy wspólnej ze znanym wzorcem. Inną zaletą technologii TruPrevent ma być to, że nie generuje ona fałszywych alarmów.

Zobacz również:

  • DRC - czym jest i kto powinien się nim zainteresować?

Technologie TruPrevent były testowane przez Pandę Software od stycznia br. i stanowią element składowy nowej gamy produktów, które pojawią się na rynku w trzecim kwartale 2004 roku. Technologie te są zgodne z programami antywirusowymi, opracowanymi zarówno przez Panda Software, jak i innych producentów.

Zestaw technologii TruPrevent to:

- ochrona przed nieznanymi wirusami i naruszeniami z wykorzystaniem analizy zachowania aplikacji i techniki analizy kontekstowej (events correlation)

- wykrywanie i blokowanie działania robaków sieciowych

- Kernel Rules Engine (KRE)

- ochrona przed Buffer Overflow

Wersje beta produktów korzystających z technologii TruPrevent pobrać można ze strony Panda Sofware. Są to: Panda Titanium Antivirus 2004, Panda Platinum Internet Security oraz Panda TruPrevent Personal w wersji Beta (program przeznaczony dla użytkowników programów antywirusowych innych firm).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200