Techmex wyprowadzi leasing sprzętu i oprogramowania

Spowolnienie rozwoju gospodarczego w tym roku dotknęło przede wszystkim małe i średnie firmy. "Szukamy sposobów na pobudzenie sprzedaży. Chcemy wspólnie z jednym z banków zaoferować klientom leasing sprzętu i oprogramowania" - mówi Jacek Studencki, prezes Techmex SA.

Techmex zamierza wprowadzić leasing sprzętu i oprogramowania.

Spowolnienie rozwoju gospodarczego w tym roku dotknęło przede wszystkim małe i średnie firmy. "Szukamy sposobów na pobudzenie sprzedaży. Chcemy wspólnie z jednym z banków zaoferować klientom leasing sprzętu i oprogramowania" - mówi Jacek Studencki, prezes Techmex SA. Dodaje, że wprowadzenie już wcześniej leasingu systemu AutoCAD zaowocowało wzrostem sprzedaży sięgającym 35%. Na znalezienie banku-inwestora dla spółki Leasing 3000 wyznaczono 6 miesięcy.

W leasingu klient będzie płacił miesięczną ratę za sprzęt zakupiony w bielskiej firmie. Na podobnej zasadzie Techmex wspólnie z Microsoftem oferuje już systemy: Windows, Office i BackOffice 2000. Odbywa się to w ramach tzw. Otwartej Subskrypcyjnej Umowy Licencyjnej (OSL). Opłata miesięczna wynosi od kilkudziesięciu do ok. 100 zł.

OSL jest programem licencyjnym, przeznaczonym dla małych i średnich przedsiębiorstw. Umowę zawiera się na 3 lata. Warunkiem przystąpienia do OSL jest nabycie licencji na wszystkie komputery w firmie. W ciągu miesiąca trwania programu Techmex podpisał umowy z kilkunastoma klientami.

Techmex zamierza także wprowadzić nowy model sprzedaży. Dział sprzedaży bielskiej firmy będzie fakturował zakupy klientów, natomiast partner - w zależności od wynegocjowanych warunków kontraktu z klientem - będzie otrzymywał odpowiedniej wysokości prowizję.

"Martwi nas obecna sytuacja finansowa polskich firm informatycznych, w tym także naszych partnerów. Wiele firm, przyzwyczajonych do szybkiego wzrostu gospodarczego, nie zdążyło z ograniczeniem kosztów" - mówi Jacek Studencki. "Część partnerów nie zdaje sobie sprawy, że nie można żyć tylko i wyłącznie z kredytu od dystrybutora. Dlatego też zdecydowaliśmy o zaostrzaniu warunków dla niesolidnych partnerów" - dodaje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200