Techmex: duży kontrakt w obszarze GIS

Konsorcjum na czele, którego stoi bielski Techmex, zawarło z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowę o wartości 16 mln zł. Kontrakt dotyczy przeprowadzenia kontroli gospodarstw rolnych składających wnioski o unijne dopłaty, z województw mazowieckiego, podlaskiego i pomorskiego.

W skład konsorcjum, oprócz Techmeksu, wchodzą spółki: Polskie Przedsiębiorstwo Geodezyjno Kartograficzne SA, InterTIM oraz Level Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Projektowe. Kontrole będą realizowane metodą inspekcji terenowej oraz metodą z użyciem zobrazowań satelitarnych. Kontrole realizowane na potrzeby systemu IACS mają na celu zweryfikowanie zgodności stanu faktycznego z informacjami składanymi przez rolników we wnioskach o dopłaty.

Techmex spodziewa się, że w 2007 r. ok. 20% przychodów spółki z rynku GIS stanowić będą umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Całkowite przychody firmy przekroczyć mają zaś 400 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200