Techmex czeka na kosmiczne zyski

Skonsolidowane przychody grupy Techmeksu w I kw. 2004 r. były niższe o 16,8 proc. i wyniosły 82,91 mln zł, wobec 99,66 mln zł rok wcześniej. Z działalności operacyjnej grupa uzyskała 3,1 mln zł (4,97 mln zł w I kw. 2003 r). Skonsolidowany zysk netto Techmeksu w I kw. wyniósł nieco ponad 1 mln zł.

Spadek wartości sprzedaży zarząd spółki tłumaczy koncentrowaniem się działalności firmy na "produktach o wysokiej wartości dodanej oraz usługach świadczonych na rzecz klientów korporacyjnych". Dopiero w drugiej połowie roku w kasie grupy pojawią się wpływy z projektów geoinformatycznych realizowanych przez Techmex. Jak informowaliśmy wcześniej, akcje Techmexu cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów. Zapisy na 4 mln papierów spółki o łącznej wartości nominalnej 120 mln zł, zakończył się z sukcesem pod koniec kwietnia br. Debiut akcji na giełdzie spodziewany jest w najbliższych dniach. Techmex przeznaczy środki m.in. na budowę centrum satelitarnego.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Nvidia: spadek przychodów o 51% w dziale gamingowym
  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200