TechEd 2007: Emaile na dotyk z Windows Mobile 6

Tajwańska spółka High Tech Computer (jej produkty znajdują się m.in. w ofercie Ery) zaprezentowała urządzenie mobilne HTC Touch działające pod kontrolą systemu Windows Mobile 6 Professional OS smartphone. Łączy ono w sobie funkcje telefonu komórkowego i PDA. Firma reklamuje go jako konkurenta dla iPhone'a.

TechEd 2007: Emaile na dotyk z Windows Mobile 6

Smartphone HTC Touch

Jak przekonuje producent, prace nad HTC Touch trwały już w momencie, kiedy Steve Jobs zapowiedział w styczniu br. wejście na rynek iPhone'a. W Stanach Zjednoczonych ma się pojawić w sprzedaży pod koniec czerwca br. O ile jednak iPhone pozbawiony jest przycisków, to w produkcie HTC znajdziemy ich trzy. Urządzenie HTC nie będzie dysponować tak dużą, jak w produkcie Apple (dysk 4 GB lub 8 GB) pamięcią do przechowywania danych. W zamian HTC oferuje port microSD, do którego można podłączać karty pamięci. Karta 1GB będzie dołączona do zestawu. Dodatkowo wyposażono je w 64 MB pamięci RAM.

Urządzenie o długości 101,6 mm i szerokości 58 mm, waży 112 g (z baterią). Przewidywany czas pracy na wbudowanym akumulatorze litowo-jonowym w trybie czuwania wynosi 200 godzin. Bateria pozwoli na 5 godzin rozmów telefonicznych. HTC Touch obsługiwany jest za pomocą dotykowego, 2,4-calowego wyświetlacza. Interfejs urządzenia obejmuje trzy widoki główne: Kontakty, Media i Aplikacje. HTC Touch obsługuje technologię łączności bezprzewodowej Wi-Fi, Bluetooth, EDGE, pracuje w trzyzakresowym systemie GSM. Posiada też 2-megapikselowy aparat cyfrowy.

Urządzenie jeszcze w czerwcu br. pojawi się w sprzedaży w Europie i Azji. Natomiast rynkowa premiera w Stanach Zjednoczonych nastąpi w późniejszym terminie, być może w okresie przedświątecznym. Urządzenie dostępne będzie w dwóch kolorach - czarnej i oliwkowo-zielonej. Nie wiadomo jeszcze, ile trzeba będzie za nie zapłacić. Cena najbardziej kosztownych smartphone'ów HTC nie przekraczała jednak 400 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200