Tech Data zmienia właściciela

Transakcja przejęcia firmy Tech Data (dystrybutor obsługujący branżę IT) przez inwestora finansowego Apollo Global Management została oficjalnie potwierdzona. Rozmowy w tej sprawie toczyły się od listopada zeszłego roku i zostały w tym tygodniu sfinalizowane.

Przejęcie

Wartość transakcji wynosi 6 mld USD. Kwota ta obejmuje inwestycje Apollo wynoszące 3,75 mld USD. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, szef Tech Data (Rich Hume) pozostanie na stanowisku, a spółka zostanie wycofana z giełdy, co ma jej zapewnić większą swobodę w kształtowaniu strategii w dłuższym terminie.

Jednocześnie Tech Data zamierza przeznaczyć do 2025 roku ok. 750 mln USD na jak to określono inicjatywy wspierające cyfrową transformację. Chodzi tu głównie o rozwijanie nowoczesnej automatyki oraz platform i narzędzi analitycznych, a większość z tej kwoty pójdzie na rozbudowę chmurowej platformy StreamOne.

Zobacz również:

Warto przypomnieć iż w połowie marca tego roku Tech Data zdecydowała się udostępnić klientom w celach poglądowych swoje portfolio produktowe w postaci publicznego katalogu.

Krok ten został oceniony przez analityków jako ukłon w stronę nowych partnerów biznesowych spółki, ale także jako reakcja na zapytania formułowane przez już istniejących. Szerzej i tym wydarzeniu pisaliśmy wtedy tutaj.


TOP 200