Tech Data rozszerza współpracę z IBM

Firma zajmie się sprzedażą serwerów pSeries i iSeries oraz pamięci masowych IBM. Tech Data liczy, że dzięki poszerzeniu oferty przychody spółki zwiększą się w przyszłym roku o 5-10 mln USD.

Tech Data Polska i IBM rozszerzyły współpracę o dystrybucję serwerów pSeries (RS/6000) i iSeries (AS/400) oraz pamięci masowych. Dotychczasowa umowa dystrybucyjna między firmami obejmowała komputery PC, serwery intelowskie xSeries i kasy fiskalne

W związku z poszerzeniem oferty, Tech Data otworzy w listopadzie br. biuro regionalne w Krakowie, które zajmie się sprzedażą rozwiązań IBM. Tworzony obecnie nowy dział, będzie zarządzany przez Pawła Jarosza, dyrektora Biura Regionalnego w Krakowie. Obsługa logistyczna i finansowa będzie prowadzona, podobnie jak dla pozostałych linii produktowych, w Warszawie.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

Ireneusz Dąbrowski, dyrektor zarządzający Tech Data, spodziewa się, że dzięki wprowadzeniu nowych produktów, w przyszłym roku przychody spółki zwiększą się o 5-10 mln USD. W pierwszych 3 kwartałach tego roku firma zanotowała ok. 20% wzrost wartości sprzedaży.

Grzegorz Tomasiak, dyrektor generalny IBM Polska powiedział, że"zawarta umowa jest dla obydwu firm długoterminową inwestycją, mającą na celu zwiększenie dostępności i konkurencyjności produktów IBM na polskim rynku."

Szczegóły finansowe umowy nie zostały ujawnione. IBM i Tech Data współpracują od 1992 roku. Tech Data jest dystrybutorem komputerów klasy PC, serwerów i kas fiskalnych produkowanych przez IBM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200