Tech Data rozszerza współpracę z IBM

Tech Data Polska i IBM rozszerzyły współpracę o dystrybucję serwerów klasy midrange i pamięci masowych. W związku z poszerzeniem oferty, Tech Data otworzy w listopadzie biuro regionalne w Krakowie, które zajmie się sprzedażą rozwiązań IBM.

Tech Data Polska i IBM rozszerzyły współpracę o dystrybucję serwerów klasy midrange i pamięci masowych. W związku z poszerzeniem oferty, Tech Data otworzy w listopadzie biuro regionalne w Krakowie, które zajmie się sprzedażą rozwiązań IBM. Tworzony obecnie nowy dział, będzie zarządzany przez Pawła Jarosza, dyrektora Biura Regionalnego w Krakowie. Obsługa logistyczna i finansowa będzie prowadzona, podobnie jak dla pozostałych linii produktowych, w Warszawie.

Ireneusz Dąbrowski, dyrektor zarządzający Tech Data, spodziewa się, że dzięki wprowadzeniu nowych produktów, w przyszłym roku przychody spółki zwiększą się o 5-10 mln USD. Grzegorz Tomasiak, dyrektor generalny IBM Polska powiedział, że"zawarta umowa jest dla obydwu firm długoterminową inwestycją, mającą na celu zwiększenie dostępności i konkurencyjności produktów IBM na polskim rynku."

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Szczegóły finansowe umowy nie zostały ujawnione. IBM i Tech Data współpracują od 1992 roku. Tech Data jest dystrybutorem komputerów klasy PC, serwerów i kas fiskalnych produkowanych przez IBM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200