Tech Data rozszerza współpracę z IBM

Tech Data Polska i IBM rozszerzyły współpracę o dystrybucję serwerów klasy midrange i pamięci masowych. W związku z poszerzeniem oferty, Tech Data otworzy w listopadzie biuro regionalne w Krakowie, które zajmie się sprzedażą rozwiązań IBM.

Tech Data Polska i IBM rozszerzyły współpracę o dystrybucję serwerów klasy midrange i pamięci masowych. W związku z poszerzeniem oferty, Tech Data otworzy w listopadzie biuro regionalne w Krakowie, które zajmie się sprzedażą rozwiązań IBM. Tworzony obecnie nowy dział, będzie zarządzany przez Pawła Jarosza, dyrektora Biura Regionalnego w Krakowie. Obsługa logistyczna i finansowa będzie prowadzona, podobnie jak dla pozostałych linii produktowych, w Warszawie.

Ireneusz Dąbrowski, dyrektor zarządzający Tech Data, spodziewa się, że dzięki wprowadzeniu nowych produktów, w przyszłym roku przychody spółki zwiększą się o 5-10 mln USD. Grzegorz Tomasiak, dyrektor generalny powiedział, że"zawarta umowa jest dla obydwu firm długoterminową inwestycją, mającą na celu zwiększenie dostępności i konkurencyjności produktów IBM na polskim rynku."

Zobacz również:

Szczegóły finansowe umowy nie zostały ujawnione. IBM i Tech Data współpracują od 1992 roku. Tech Data jest dystrybutorem komputerów klasy PC, serwerów i kas fiskalnych produkowanych przez IBM.


TOP 200