Tech Data otwiera drugi oddział lokalny

Firma Tech Data Polska otworzy we wrześniu drugi regionalny oddział. Jego siedziba będzie mieścić się w Krakowie (pierwszy oddział działa od jesieni 1999 r. we Wrocławiu). Pełną zdolność operacyjną krakowski oddział osiągnie z początkiem października.

Firma Tech Data Polska otworzy we wrześniu drugi regionalny oddział. Jego siedziba będzie mieścić się w Krakowie (pierwszy oddział działa od jesieni 1999 r. we Wrocławiu). Pełną zdolność operacyjną krakowski oddział osiągnie z początkiem października. Obecnie trwają prace nad stworzeniem właściwej infrastruktury teleinformatycznej oraz nabór i szkolenie pracowników. Dyrektorem oddziału w Krakowie, odpowiedzialnym za jego działalność, został Paweł Jarosz, sprawujący do marca br. stanowisko prezesa zarządu firmy System 3000.

Krakowski oddział poprzez swoich przedstawicieli handlowych obsługiwać będzie klientów z obszaru województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. "Tech Data Polska liczy na zwiększenie w ciągu najbliższego roku udziału firm z terenu południowej Polski w rocznych przychodach spółki o ok. 70-80% (z obecnych 25 do około 40% w przyszłości). Chcemy aby potencjał tego regionu odpowiadał potencjałowi Warszawy", powiedział Ireneusz Dąbrowski, dyrektor zarządzający Tech Data Polska.

Nowy oddział zatrudniał będzie docelowo 7-8 osób zajmujących się zarówno prowadzeniem biura i sprzedaży, jak i obsługą techniczną. Dyrektor zarządzający Tech Data Polska, Ireneusz Dąbrowski, zapowiedział również utworzenie w oddziale krakowskim samodzielnego działu (tzw. business unit), który zajmować będzie się dostawami wyspecjalizowanego sprzętu i rozwiązań "high end" dla odbiorców z obszaru całym kraju.

Przedstawiciele Tech Data mają w planach tworzenie co roku jednego oddziału firmy, które usytuowane będą w największych miastach Polski. "Na dzień dzisiejszy nie ma planów w stosunku do wyboru kolejnych miast, w których ulokowane zostaną oddziały spółki. Jeśli mielibyśmy decydować, to ze względów strategicznych kolejnymi miastami byłyby najprawdopodobniej Poznań, potem Gdańsk", dodał I. Dąbrowski.

Spółka Tech Data Polska koncentrowała się dotychczas jedynie na dostarczaniu komponentów dla największych odbiorców. Na wiosnę br. firma przedstawiła nową strategię, która zakłada pozyskanie nowych partnerów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. "Kolejne oddziały regionalne Tech Data mają na celu rozdzielenie scentralizowanych funkcji logistycznych i finansowych od lokalnie prowadzonego zarządzania relacjami z klientem, zwłaszcza z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Gwarantuje to wysoki poziom świadczonych usług uzyskiwany relatywnie niskim kosztem oraz przede wszystkim rzeczywisty, fizyczny kontakt z klientem", wyjaśnił dyrektor Dąbrowski.

W roku kalendarzowym 2000 obroty warszawskiej firmy Tech Data Polska Sp. z o.o. wyniosły 737,7 mln złotych. W Tech Data Polska pracuje ponad 130 osób. Zarząd firmy to Ireneusz Dąbrowski i Marek Szarras. Firma jest największym w Polsce dystrybutorem (raport Computerworld TOP 200, podsumowujący wyniki finansowe spółek za rok 2000).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200