Te wirtualne komputery będą dostępne z dowolnego urządzenia i miejsca

Microsoft zaprezentował wczoraj oficjalnie swoją najnowszą chmurową usługę, która wykorzystuje technologię wirtualizowania zasobów IT. Nosi nazwę Windows 365 and Cloud PC i pozwala użytkownikom przenieść szereg zasobów (takich jak obrazy desktopów Windows 10 i Windows 11, aplikacje, narzędzia, dane i ustawienia) na dowolne urządzenie osobiste bądź służbowe.

Cloud PC

Mogą to być takie urządzenia, jak komputer PC, komputery Mac, iPad, komputer Linux czy urządzenie Android. Będzie to możliwe za sprawą natywnej aplikacji Remote Desktop lub z poziomu przeglądarki. Usługa zapewnia więc możliwość bezpiecznego przechowywania aplikacji, plików i dokumentów, do których użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp w dowolnym momencie z wykorzystaniem dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.

Wszystkie zasoby są przechowywane w chmurze Microsoftu, która zapewnia im pełne bezpieczeństwo. Ważne jest to, że podczas przemieszczania się między urządzeniami użytkownicy mogą szybko uruchamiać się i kontynuować pracę dokładnie w tym samym miejscu, w którym ostatnio przerwali pracę.

Zobacz również:

  • Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID
  • Liderzy IT mają problemy z modernizacją aplikacji – wyniki badania
  • Microsoft wzmacnia bezpieczeństwo chmury Azure

Usługa ma ruszyć 2-go sierpnia i Microsoft ogłosi wtedy, na jakim zasadach będzie sprzedawana oraz ile będzie kosztować.

Wiadomo już iż ma to być wiele planów, każdy dostosowany do potrzeb konkretnej grupy użytkowników. Ważne jest to iż w przeciwieństwie do dostępnej obecnie usługi Azure Virtual Desktop (znanej wcześniej pod nazwą Windows Virtual Desktop), usługa Windows 365/Cloud PC będzie dostępna po uiszczeniu stałej opłaty abonamentowej i nie będzie zależna od aktualnego wykorzystania chmurowych zasobów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200