Te wersje pakietów Office zainstalowanych na komputerach Mac nie są już wspierane

Uwaga użytkownicy komputerów Mac. Chociaż w Polsce komputerów takich w porównaniu z komputerami Windows nie jest dużo, to ich użytkownicy powinni wiedzieć o tym, że od wczoraj zainstalowane na nich pakiety Office 2010 i Office 2016 nie są już wspierane technicznie.

Office

Pakiet Office 2010 zainstalowany na komputerach Windows nie jest również od wczoraj wspierany technicznie, ale użytkownicy takich komputerów są w lepszej sytuacji, ponieważ zainstalowany na nich pakiet Office 2016 (jak również pakiet Office 2019) będzie jeszcze wspierany przez dobrych kilka lat.

Oprócz przypomnienia użytkownikom komputerów Mac, że obsługa tych dwóch wieczystych wersji pakietu Office skończyła się, Microsoft radzi im aby przeszli na pakiet Office 2019 lub zaczęli korzystać z usług oferowanych przez Office 365. Wtedy będą pewni, że ich aplikacje są bezpieczne (gdyż będą otrzymywać na bieżąco wszystkie najnowsze aktualizacje oraz poprawki bezpieczeństwa), o czym w przypadku pakietów Office 2010 i Office 2016 powinni zapomnieć.

Zobacz również:

Warto pamiętać, że Microsoft nie blokuje użytkownikom korzystającym ze starszych wersji klientów pakietu Office możliwości łączenia się z usługami Microsoft 365/Office 365, ale ostrzega ich, że nie będą już otrzymywać żadnych aktualizacji.

Firma z Redmond ogłosiła niedawno, że w drugiej połowie 2021 roku zaprezentuje nowe, bezterminowe wersje klientów Office dla platform Windows i Mac. Będą oni prawdopodobnie nosić nazwę Office 2022. W tym samym czasie pojawi się kolejna wersja lokalnych serwerów Office, ale te będą już wymagały kupowania subskrypcji na otrzymywanie aktualizacji i poprawek.


TOP 200