Te systemy przestaną niedługo wspierać usługę OneDrive

Zgodnie z wpisem opublikowanym kilkanaście dni temu przez Microsoft na firmowym forum pomocy technicznej, wsparcie techniczne dla usługi OneDrive w systemach Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 wygaśnie już za kilka miesięcy, z dniem 1-go marca 2022 roku.

Te systemy przestaną niedługo wspierać usługę OneDrive

Fot. Max DeRoin, Pexels

Microsoft chce zachęcić użytkowników tych systemów chcących dalej tworzyć kopie zapasowe danych i synchronizować je, aby pomyśleli o jak najszybszych przejściu na system Windows 10 lub Windows 11.

Nie oznacza to iż użytkownicy komputerów Windows 7, 8 i 8.1 będą musieli w ogóle zrezygnować z usługi OneDrive. Wszystkie pliki pozostaną w tym samym miejscu i będzie można mieć do nich dalej dostęp, ale już wyłącznie za pośrednictwem aplikacji webowej. Jeśli chodzi użytkowników urządzeń iOS i Android korzystających z usługi OneDrive, to dla nich nic się zmienia.

Zobacz również:

  • Microsoft pod ostrzałem w Europie za pakiet OneDrive; szykuje się walka prawna
  • Koniec wsparcia dla usługi Lockwise
  • Starsze wersje usługi Outlook przestaną wkrótce działać

Z faktu ogłoszenie przez Microsoft zakończenia wsparcia dla usługi OneDrive przez starsze systemy operacyjne Windows, cieszyć się mogą na pewno inni dostawcy podobnych magazynów na dane, tacy jak Google (Google Drive) czy Dropbox.

Systemy Windows 7 i 8.1 nie otrzymują już od jakiegoś czasu pełnego wsparcia ze strony Microsoftu, który jednak dalej opracowuje dla nich poprawki bezpieczeństwa i będzie tak robić do stycznia 2023 roku. Natomiast użytkownicy komputerów Windows 10 mogą spać spokojnie do października 2025 roku, bo dopiero od tej daty Microsoft nie będzie ich już wspierać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200