Te nowe technologie wkroczą w 2017 roku do smartfonów

Analitycy zastanawiają się, jakich nowości możemy się spodziewać w 2017 roku po smartfonach. Będą oczywiście cieńsze lżejsze, szybsze i bardziej inteligentne. Ale to tylko ogólniki, a użytkownicy smartfonów chcieliby wiedzieć dokładniej, jakie nowe technologie wkroczą w przyszłym roku do smartfonów. A oto kilka szczegółowych danych dotyczących tej kwestii.

1. Smartfony będą znaczące szybsze. Stanie się to za sprawą nowych procesorów, takich jak układ Snapdragon 835 produkowany przez firmę Qualcomm. Będzie to też układ Helio X30 (MediaTek), który ma aż 10 rdzeni.

2. Technologie VR (Virtual Reality). Smartfony będą w stanie obsługiwać takie aplikacje dzięki temu, że będą zawierać wiele nowatorskich rozwiązań sprzętowych. Użytkownik będzie mógł wtedy oglądać na goglach DayDream View (Google) obrazy wirtualnej rzeczywistości generowane przez podłączony do nich smartfon. Obecnie zadaniu temu mogą podołać nieliczne smartfony z najwyższej półki, takie jak Galaxy S7. W przyszłym roku opcję taką będą już wspierać tanie smartfony z niższych półek.

Zobacz również:

  • Kolejny model smartfona Galaxy z nowym procesorem z układem GPU bazującym na technologii AMD
  • Olbrzymie inwestycje Samsunga w IT

3. Obsługa szybkich połączeń LTE. Po wprowadzeniu do smartfonów nowych modemów, będą one w stanie transferować dane przez połączenia LTE znacząco szybciej. Warto przypomnieć, że smartfon iPhone 7 (Apple) może obecnie pobierać dane z maks. szybkością 600 Mb/s, a wysyłać je w świat z szybkością 150 Mb/s.

Dzięki takim nowym modemom jak Snapdragon X16 (Qualcomm) ta pierwsza wartość (pobieranie danych) wzrośnie do co najmniej 1 Gb/s.

4. Złącze USB-C. W przyszłym roku złącze USB-C wyprze na dobre ze smartfonów złącze USB 2.0. Będzie je można wykorzystywać nie tylko do doładowywania baterii, ale dołączać do niego np. monitory HD czy zewnętrzne pamięci masowe.

5. Szybsze doładowywania baterii. Będzie to możliwe za sprawą takich technologii jak Quick Charge 4 (Qualcomm), dzięki której smartfon będzie mógł po doładowaniu baterii przez pięć minut pracować nieprzerwanie nawet przez pięć godzin.

6. Bluetooth 5. To kolejna nowa technologia, która wkroczy smartfonów. Pozwoli ona transmitować dane przez tego typu połączenia dwa razy szybciej i na cztery razy większą odległość, czyli nawet na odległość 400 metrów (wtedy gdy oba urządzenia „widzą” się).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200