Targi mniejsze, coraz mniejsze

Z roku na rok coraz mniej firm jest zainteresowanych uczestnictwem w targach.

Z roku na rok coraz mniej firm jest zainteresowanych uczestnictwem w targach.

Targi mniejsze, coraz mniejsze

Wystawcy i powierzchnia targów Infosystem

Choć nie wydaje się, aby Infosystem miał szybko przejść do historii, to na przykładzie tej imprezy wyraźnie widać ograniczenie wydatków przez większość firm z branży informatycznej. Z udziału w targach, w tym także poznańskich, wycofały się prawie wszystkie duże firmy zagraniczne, działające w Polsce, a także większość dystrybutorów. Bezpośrednim tego efektem jest zmniejszanie powierzchni stoisk. Średnia ich wielkość na Infosystemie spadła z 30 m2 w 1998 r. do 17 m2 w 2001 r.

Z punktu widzenia użytkowników oznacza to, że definitywnie minęły czasy, gdy Infosystem mógł być uważany za przekrojową prezentację rozwiązań IT dostępnych w Polsce. W tym roku w ofercie targowej mają dominować systemy bezpieczeństwa, w tym antywirusowe, i komputery przenośne. Nie zabraknie także - jak co roku - systemów wspomagających zarządzanie.

CENTRUM INFORMATYKI ENERGETYKI, pawilon 5, stoisko 20

CIE przedstawi linię przenośnych komputerów firmy Psion Teklogix i przeznaczonych dla nich aplikacji, np. Woda-Inkasent, Sprzedaż w terenie, Zbieranie zamówień, Inwentaryzacja/spis towarów czy Tartak. Prezentowane komputery to seria Psion Workabout i - dostępny od początku br. - tablet Psion netPad (cena 8600 zł). netPad jest wyposażony w wyświetlacz dotykowy, procesor StrongARM 206 MHz, system operacyjny EPOC i akumulator, który starcza na 8 godz.

COMES, pawilon 5, stoisko 46

Firma zaprezentuje notebooki, w tym najnowsze modele Aristo i Asus. W pierwszym przypadku będą to Aristo Tauron, Optima i Rapid, wyposażone w Pentium 4 1,8 i 2,0 GHz, oraz duże, 14,1 i 15" wyświetlacze TFT. Podobne parametry będą miały także notebooki Asus serii L2 i L3. Comes pokaże także nowe modele komputerów przenośnych Asus L1 i S1 z procesorami Celeron i Pentium III-M.

DAGMA, pawilon 5, stoisko 48

Wśród prezentowanych przez Dagmę propozycji będą: sprzęt i oprogramowanie antywirusowe oraz zabezpieczające firm Trend Micro i Eset. Wśród nowości znajdą się Trend Micro PC-Cillin 2002 - nowa wersja aplikacji rozszerzona o moduł heurystyczny i funkcję firewall, a także urządzenie GateLock, łączące funkcje sprzętowej zapory firewall i programu antywirusowego.

DIGITLAND, pawilon 5, stoisko 42

Na stoisku firmy pojawi się seria systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem, w tym Digitland Enterprise - oparty na bazie danych Oracle i zbudowany w architekturze klient/serwer. Działa on na platformach Windows NT/2000, Solaris, IBM AIX i HP-UX. Na targach po raz pierwszy zostanie zaprezentowana współpraca tego systemu z narzędziami analitycznymi OracleŐa.

ELKOTECH, pawilon 8, stoisko 48/1

Najważniejszym elementem prezentacji firmy będą najnowsze intelowskie płyty główne, przeznaczone do systemów serwerowych - SAI2, SDS2, SCB2, a także obudowy do nich - SC5100 i KSN-2U.

EUROCOLOR, pawilon 8, stoisko 31

Na stoisku firmy będą prezentowane aparaty cyfrowe, drukarki i dyktafony cyfrowe firmy Olympus. Pojawią się m.in. nowe modele tanich aparatów Olympus C-120 (cena 820 zł) i C-220 (1060 zł) o rozdzielczości 2 mln pikseli. W sprzedaży znajdą się one w maju br.

G-DATA SOFTWARE, pawilon 8, stoisko 12

Firma przedstawi oprogramowanie antywirusowe AntiVirenKit w wersjach dla użytkowników indywidualnych i firm, pakiety do szyfrowania danych TopSecret DataSafe (klucz 1024-bitowy) i TopSecret 1.2 (160-bitowy). Będą też pokazywane programy FotoOffice do zarządzania i edycji zdjęć cyfrowych i Power AdressManager 2001, przeznaczony do wspomagania pracy w sekretariatach firm.

GRAFSOFT, pawilon 5, stoisko 47

Wśród przedstawianej na targach oferty znajdą się programy Buchalter II (system księgowy dla małych i średnich przedsiębiorstw), Graf 2000 (edytor bitmapowej grafiki 2D) i najnowsza aplikacja - GrafCAD - wektorowy edytor grafiki dwuwymiarowej. GrafCAD jest przeznaczony dla użytkowników indywidualnych lub biur projektowych. Program umożliwia m.in. automatyczne wymiarowanie oraz import i eksport plików w formatach PCX i ASCII DXF. Wraz z aplikacją są dostarczane biblioteki elementów z zakresu: architektura i budownictwo, wodociągi i kanalizacja, gazownictwo i ciepłownictwo, automatyka, elektryka, elektronika i telekomunikacja oraz hydraulika i pneumatyka.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200