Targi Systems 2001 w Monachium

Jednym z wydarzeń międzynarodowych targów IT i telekomunikacji $Systems 2001$ w Monachium było zorganizowane 18 października forum współpracy z krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

Jednym z wydarzeń międzynarodowych targów IT i telekomunikacji Systems 2001 w Monachium było zorganizowane 18 października forum współpracy z krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

Celem tego przedsięwzięcia była wymiana informacji i nawiązanie kontaktów pomiędzy niemieckimi firmami a przedstawicielami sektora ICT (Information and Communications Technologies) z Europy Środkowo-Wschodniej. Forum było współfinansowane przez niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Technologii.

Zobacz również:

  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu

Według Uli Kottmann - reprezentanta branży IT z Polski przedstawiającego sytuację na polskim rynku - wartość rynkową IT w Polsce (2001 r.) szacuje się na 3,1 mld USD, co odpowiada łącznej wielkości rynków: Węgier, Słowacji, Chorwacji, Słowenii, Rumunii i Bułgarii. Zaobserwowane trendy nadal wskazują na scalanie się sektora IT w Polsce, bliską upadłość kilku portali czy słabszych finansowo dystrybutorów, jak też postępującą konsolidację wśród 20 największych integratorów.

Porównując stopień dojrzałości rynków i występujące na nich tendencje, polski rynek IT pozostaje w wielu aspektach w tyle za rynkiem niemieckim czy amerykańskim.

Targi Systems są po CEBIT drugą co do wielkości imprezą tego rodzaju w Niemczech.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200