Targi Pracy

Po raz ósmy Stowarzyszenie Studentów B.E.S.T. zorganizowało Targi Pracy Politechniki Warszawskiej. W tym roku w targach wzięły udział 42 firmy oraz kilkanaście tysięcy poszukujących pracy studentów i absolwentów.

Po raz ósmy Stowarzyszenie Studentów B.E.S.T. zorganizowało Targi Pracy Politechniki Warszawskiej. W tym roku w targach wzięły udział 42 firmy oraz kilkanaście tysięcy poszukujących pracy studentów i absolwentów.

Liczba imprez targowych z roku na rok wzrasta, jednak Targi Politechniki przez 8 lat zdołały ugruntować swoją pozycję na rynku. „Firmy zgłaszające swoje uczestnictwo w tych targach, wiedzą, że mogą liczyć na zainteresowanie wyspecjalizowanej grupy studentów. Dlatego naszymi wystawcami są głównie firmy z branży nowych technologii, telekomunikacji, konsultingu, budownictwa, transportu, przemysłu chemicznego i przetwórczego”- mówi Bartłomiej Chądzyński, ze stowarzyszenia B.E.S.T.

Na studentów i absolwentów czekają oferty pracy oraz propozycje dotyczące praktyk, dlatego targi odwiedzają wszystkie roczniki studentów politechniki, a także wiele osób ze szkół ekonomicznych. Firmy w większości przypadków poszukują informatyków. W dalszej kolejności ekonomistów, elektroników, specjalistów ds. telekomunikacji. „Targi pracy to prawdziwy połów talentów. W poprzednim roku po targach pracy otrzymaliśmy kilka tysięcy aplikacji. Poszukujemy tu osób, które przyjmą posady asystenckie w działach: technicznym czy ekonomicznym, ale także osób z pewnym doświadczeniem, które będą pełnić bardziej odpowiedzialne funkcje”- przyznaje Karolina Kołodziejczyk z firmy Arthur Andersen.

Targi pozwalają na bliższy kontakt z przyszłymi pracownikami, a przez to także na tworzenie pozytywnego wizerunku firmy. Imprezie towarzyszą dodatkowe atrakcje: dyskusje, prezentacje firm. „Bardzo pozytywnie oceniamy efekty targów. Wystawiamy się tu już drugi rok z rzędu. W ubiegłym roku wpłynęło do nas kilkaset aplikacji od osób uczestniczących w targach. Kilka z nich, w zależności od naszych potrzeb, znalazło zatrudnienie. Jednocześnie jest to dla nas miejsce, w którym możemy zaistnieć w świadomości studentów jako przyszły pracodawca” - opowiada Monika Nawrot, koordynator rekrutacji i selekcji w firmie ComputerLand.

Studenci bardzo chwalą sobie tę imprezę. „Uważam, że targi pracy to bardzo dobry sposób szukania zatrudnienia. Dzięki gazecie można znaleźć co najwyżej pracę akwizytora. A tutaj są konkretne oferty. Przy okazji mogę zostawić CV, dowiedzieć się, w jaki sposób powinnam przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej”- zachwyca się Agnieszka, studentka III roku ekonomii. Większość osób składa aplikacje do wszystkich firm, licząc na powodzenie w co najmniej jednej. „Przyszedłem tu, bo kończę informatykę, mam już pewne doświadczenie i zaczynam szukać przyszłościowej pracy. Na razie wiem tylko, że chcę programować, nie mam szczególnych preferencji co do firmy. Najważniejsze, że ta metoda jest skuteczna. Kilku moich kolegów dzięki targom pracuje w Netii” - mówi Arek, student V roku Politechniki.

Targi Pracy Politechniki Warszawskiej odbywały się w dniach 10-11 maja 2001 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200