Tańszy Gigabit Ethernet miedziany

Netgear i D-Link zaprezentowały produkty Gigabit Ethernet ze złączami miedzianymi. Zwraca uwagę ważny fakt: niektóre z nich kosztują poniżej 100 USD za port.

Netgear i D-Link zaprezentowały produkty Gigabit Ethernet ze złączami miedzianymi. Zwraca uwagę ważny fakt: niektóre z nich kosztują poniżej 100 USD za port.

Nowe przełączniki i karty sieciowe 1000Base-T są skierowane do zainteresowanych poszerzeniem pasma, ale których nie stać na kupno stosunkowo drogiego okablowania i sprzętu światłowodowego. Przełączniki Netgear kosztują od 91 do 97 USD za port, a urządzenia D-Link blisko 100 USD za port.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS

Przełączniki Netgear GS516T i GS524T mają odpowiednio po 16 i 24 niezarządzanych portów Gigabit Ethernet warstwy drugiej. Są one przystosowane do okablowania na skrętkach kategorii 5. Funkcja auto-sensing 10/100/1000 Mb/s obejmuje wszystkie porty. Przełączniki FS309T i FS509T obsługują osiem łączy 10/100 Mb/s i jeden port 1000Base-T. Model DGS1008-T firmy D-Link ma osiem niezarządzanych portów warstwy drugiej oraz funkcję auto-sensing.

Wspomniane urządzenia obu firm mogą być używane do łączenia serwerów w mniejszych centrach danych; porty 10/100 Mb/s ułatwiają pracę różnym grupom roboczym, a uplink 1 Gb/s tworzenie łącza z gigabitowym szkieletem Ethernetu.

Netgear zapowiedział także 32-bitową kartę Gigabit Ethernet GA302T z miedzianymi złączami dla komputerów biurowych, które z uwagi na prowadzenie projektów inżynierskich wymagają wydajnego połączenia sieciowego 1 Gb/s. Przy wprowadzaniu takich portów trzeba się liczyć z pewnymi trudności, jak ograniczenie długości segmentu do ok. 100 m. i niekompatybilnością ze starszymi typami okablowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200