Tańsze płyty dla P4

Kolejna obniżka cen Pentium 4, która ma nastąpić 29 kwietnia pociągnie za sobą również spadek cen płyt głównych przeznaczonych do obsługi tych procesorów.

Następna redukcja cen procesorów Intel Pentium 4 zapowiadana na 29 kwietnia spowoduje także obniżkę cen przeznaczonych dla nich płyt głównych. Według serwisu internetowego DigiTimes płyty kosztujące obecnie ok. 160 USD powinny w przyszłym miesiącu kosztować poniżej 150 USD. Na początku roku ich cena wynosiła 180 USD. Nie jest to rewolucyjna obniżka, ale ten przykład pokazuje, że spadek cen procesorów P4 wywołał zwiększenie liczby chętnych do ich zakupu, a co za tym idzie większy popyt na płyty główne obsługujace ten układ.

Prawdziwy przełom powinien jednak nastąpić w momencie, kiedy Intel wprowadzi na rynek Pentium 4 zdolne do współpracy z chipsetami PC-133 oraz pamięciami DDR SDRAM. W tym kontekście obniżki cen Pentium 4 można traktować jako chęć pozbycia się zapasów P4 wykorzystującego złącze Socket 423. Intel wierzy, że pojawienie się nowego modelu P4, korzystającego z Socket 478 spowoduje znaczny wzrost sprzedaży procesorów z rodziny Pentium 4.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200