Tanie, wydajne notebooki IBM-a

Koncern zaprezentował nową serię komputerów przenośnych - ThinkPad G40. Nowe notebooki przeznaczone są dla użytkowników, którzy ponad filigranowe rozmiary i małą wagę komputera przedkładają jego wydajność. Ich zaletą jest cena - komputery z serii G40 kosztują nawet poniżej 1000 USD.

Zdaniem przedstawicieli IBM, nowe notebooki stanowią rozsądną alternatywę dla większości komputerów stacjonarnych. Standardowo montowane są w nich "desktopowe" procesory Intela (zarówno Pentium 4, jak i Celerony), wyświetlacze o przekątnej 15" oraz cztery porty USB.

Tanie, wydajne notebooki IBM-a
Za podstawowy model z nowej serii (wyposażony w procesor Intel Celeron 2 GHz) zapłacić trzeba 949 USD. Najdroższy z nowych ThinkPadów (Pentium 4 3 GHz, napęd CD-RW/DVD, obsługa bezprzewodowej sieci 802.11a i 802.11b) to już wydatek rzędu 2 069 USD.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Niestety, zastosowanie "desktopowych" komponentów ma w tym przypadku dwie poważne wady: notebooki z serii G40 są znacznie cięższe od innych ThinkPadów (ważą prawie 4 kg) i na stosunkowo krótko (ok. 2 godzin) wystarcza im bateria - to z kolei "zasługa" desktopowych procesorów.

Więcej informacji:

http://www.ibm.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200