Tandberg SLR140

SLR jest jedną z najpopularniejszych technologii używanych do archiwizowania danych na taśmie magnetycznej, a napęd SLR140 firmy Tandberg (spółka akcyjna mająca siedzibę w Oslo) potrafi zapisać na jednej kasecie do 140 GB danych (po kompresji) z prędkością do 43 GB na godzinę.

Cena jednego gigabajta danych zapisanych na napędzie SLR140 nie przekracza 15 euro, Tandberg oferuje pod własną marką nośniki produkowane specjalnie do tego napędu.

Tandberg SLR140 zapewnia przy tym zwrotną kompatybilność odczytu danych (aż do napędu SLR7) oraz potrafi zapisywać taśmy SLR wcześniejszych generacji napędów aż do SLR40. Z drugiej zaś strony przyszłe napędy serii SLR będą mogły także odczytywać i zapisywać nośniki SLR140. Urządzenie Tandberg SLR140 będzie także zintegrowane w zmieniaczu kaset (autoloder), przez co jego pojemność wzrośnie 8 razy (do 1,12 TB).

Napęd Tandberg SLR140 jest wyposażony w interfejs SCSI-Ultra2 Wide LVD/SE. Bufor pamięci o pojemności 8 MB oraz zmienna prędkość zapisu danych, która dopasowuje się automatycznie do transferu danych z kontrolera SCSI, powodują, że dane są przesyłane bardzo szybko i w sposób ciągły.

Dzięki wprowadzeniu nowych różnorodnych cech bezpieczeństwa opartych zarówno na zmianach konstrukcyjnych urządzenia, jak i na zastosowanym oprogramowaniu, takim jak Reed Solomon Error Correction Code Level 10 (ECC – kod korekcji błędu), Tape Alert i nowej funkcji zarządzania mediami, napęd Tandberg SLR140 cechuje bardzo wysoka niezawodność. ECC umożliwia kompletną rekonstrukcję wszystkich danych jednego kanału utraconych przez zniszczenie mechaniczne taśmy (zagięcie, załamanie) lub z powodu jej zestarzenia się.

Zintegrowana w firmowym oprogramowaniu (firmware) urządzenia funkcja zarządzania mediami stale kontroluje jakość taśm. Częstotliwość i miejsca stosowania nośnika oraz wszystkie ewentualnie występujące błędy są stale rejestrowane. Tandberg specyfikuje średni czas bezawaryjnej pracy urządzenia (MTBF) na 300 000 godzin i gwarantuje 3 lata gwarancji oraz bezpłatną pomoc techniczną i szkolenie.

Sugerowana cena urządzenia dla użytkownika końcowego (bez VAT) wynosi od 1975 euro. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie http://www.tandberg.com lub uzyskać w Camco Media ([email protected] ).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200