Tandberg Data pozbywa się DLT

Zapowiadane od pewnego czasu przez Tandberg Data wycofanie z oferty produktów taśmowych w standardzie DLT stało się faktem. Norweski producent storage w najbliższej przyszłości będzie wspierał tylko technologie taśmowe serii LTO, SLR i VXA oraz format dyskowy RDX.

Systemy automatycznego backupu, bazujące na technologii DLT, zostały usunięte z katalogu produktów już w połowie zeszłego roku. Teraz zaniechana została produkcja napędów.

Natomiast wciąż będzie świadczona obsługa serwisowa dla produktów DLT. W jej ramach dostępna jest darmowa pomoc techniczną, pełny serwis gwarancyjny (urządzenia Tandberg DLT objęte są trzyletnią gwarancją) i pogwarancyjny oraz szybki serwis wymienny, o ile przy zakupie urządzenie takim serwisem było objęte.

Jako przyczynę rezygnacji ze standardu DLT Tandberg Data wskazuje przede wszystkim minimalne zainteresowanie użytkowników tą technologią, co zaowocowało gwałtownym spadkiem udziałów tej grupy rozwiązań w światowym ryku urządzeń taśmowych, z czego skorzystała technologia LTO, której udziały wynoszą w tej chwili ponad 70%.

Tandberg Data produkuje i sprzedaje urządzenia bazujące na technologii LTO od ponad 3 lat i już teraz LTO to ponad 60% wszystkich sprzedanych rozwiązań producenta. Pozostałe technologie, jak SLR i VXA - popularna szczególnie w USA (rozwijana w ramach tzw. sojuszu VXA) - to 35% udziałów. Na DLT przypadało zaledwie 5%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200