Tandberg Data powiększa rodzinę modularnych bibliotek StorageLibrary T40+

Tandberg Data powiększył rodzinę modularnych produktów linii StorageLibrary T40+ o model T120+. Urządzenie zawiera 114 gniazd i może obsługiwać dane o pojemności do 182 terabajtów (z kompresją).

Seria produktów z modelami T40+, T80+ i T120+ może być wyposażana w napędy LTO-3 lub LTO-4 o pełnej lub połowie wysokości z interfejsami SCSI, SAS i Native FC. StorageLibrary T40+ w wersji podstawowej zawiera 24 gniazda i ma wysokość 4U z możliwością rozbudowy do 114 gniazd przy wysokości 12U w urządzeniu StorageLibrary T120+. Tak rozbudowane biblioteki mogą być wyposażone w 6 napędów LTO o pełnej wysokości lub 12 napędów LTO o połowie wysokości i mogą dzięki temu osiągnąć prędkość przepływu danych do 10,4 TB na godzinę (przy kompresji 2:1).

Tandberg Data powiększa rodzinę modularnych bibliotek StorageLibrary T40+
Biblioteki wspierają interfejsy LVD SCSI, natywny Fibre Channel i SAS. Interfejs zdalnego zarządzania poprzez Internet umożliwia administratorowi nadzór, zarządzanie, konfigurację i diagnostykę z dowolnego miejsca. Biblioteki wspierają protokół SNMP, który umożliwia automatyczne wysyłanie drogą mailową komunikatów o błędach do administratora. Redundantne zasilacze z funkcjami Load-Balancing i Fail-Over dodatkowo zabezpieczają przed skutkami awarii.

Aby dokładniej zabezpieczać dane oraz spełniać wymogi stawiane przez przepisy prawne, producent wyposażył StorageLibrary T120+ w mechanizmy WORM (write once read many) i szyfrowanie (w urządzeniach z napędami LTO-4).

Standardowo rozwiązanie jest dostarczane z oprogramowaniem Symantec Backup Exec QS Edition, czytnikiem kodów kreskowych, modułem zdalnego zarządzania, kablami oraz zestawem do montażu w szafie rackowej. Biblioteka kosztuje 14 495 euro (114 gniazd, bez napędu), 18 877 euro (114 gniazd, napęd 1 x LTO-4 FH SCSI) lub 19 780 euro (114 gniazd, napęd 1 x LTO-4 FH nFC).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200