Tak wygląda biurko przyszłości?

Media Computing Group zaprezentowało projekt biurka przyszłości. Zbudowano je z jednego, wielkiego i zgiętego wyświetlacza obsługującego technologię multitouch. Biurko i komputer w jednym niestety na razie jest tylko prototypem.

Wielu z nas na pewno z przyjemnością przychodziłoby do pracy wiedząc, że swe obowiązki będą wykonywać na takiej maszynie. BendDesk - biurko przyszłości - wykorzystuje dwa rzutniki, trzy kamery i wiele diod LED, by pokazywać obraz na dużym, wygiętym wyświetlaczu.

Autorzy tego projektu zaznaczają, że nie tylko można na nim pracować we dwie osoby, ale i wykorzystywać jego dolną część jako klasyczne biurko. Technologia multitouch pozwala w tym urządzeniu używać jednocześnie maksymalnie dziesięciu "punktów nacisku".

Zobacz również:

  • Gdy dwa monitory to za mało - stanowisko pracy dla sektora IT

BendDesk może się także zamienić w centrum rozrywki, co zademonstrowano na poniższym filmie. Nie wiadomo niestety czy urządzenie stworzone przez trzech studentów kiedykolwiek trafi do produkcji. Skoro jednak można kupić Microsoft Surface, to może i BendDesk ma szanse znaleźć się w sprzedaży.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200