Tak pojemnej karty pamięci microSD nie było jeszcze na rynku

SanDisk zaprezentował kilka dni temu nową kartę pamięci microSD, która ma nie tylko rekordową pojemność, ale również bardzo dużą przepustowość.

Dość powiedzieć iż karta pracuje tak szybko, że urządzenie na którym jest zainstalowana (w więc tablet, smartfon czy tablet) nie musi przenosić zapisanej na niej aplikacji do pamięci głównej, ale może ją uruchomić bezpośrednio z karty.

Karta nosi nazwę Ultra microSDXC UHS-I i można na niech przechowywać 400 GB danych. Jak podaje producent, karta obsługuje dane z maksymalną szybkością przewidzianą dla tego typu nośników, co oznacza iż spełnia wymogi zaakceptowanej w zeszłym roku przez SD Association specyfikacji A1 App Performance Class.

Zobacz również:

Dla użytkownika oznacza to, że nie musi już przestrzegać zasady, aby aplikacja rezydowała w pamięci głównej urządzenia. Może ona teraz być na stałe przechowywana na karcie Ultra microSDXC UHS-I.

Karta ma tak dużą pojemność, że można na niej przechowywać film mający rozdzielczość HD, który trwa 40 godzin. Szybkość z jaką karta transferuje dane jest również bardzo wysoka: 100 MB/s. Mówiąc obrazowo użytkownik może zapisać na karcie w ciągu jednej minuty 1200 fotografii (20 zdjęć na sekundę).

Za kartę – na którą producent udziela 10 lat gwarancji - trzeba niestety sporo zapłacić, bo aż 249 USD. Po dzisiejszym kursie jest to ok. 890 zł.


TOP 200