Tablety nie zastępują notebooków w pracy

Wiele nowych tabletów reklamowanych jest jako urządzenia, które nadają się do pracy z dokumentami.

Z analiz IDC wynika jednak, że niespełna 9% nabywców tabletów traktuje je jako substytut typowego komputera przenośnego.

Raport przygotowano na podstawie ankiety, wypełnionej przez ok. 300 amerykańskich konsumentów powyżej 18 roku życia, którzy kupili lub zamierzali kupić tablet. Pytano ich m.in. o cel zakupu oraz to, czy tablet ma w im zastąpić jakieś urządzenie, czy raczej być uzupełnieniem istniejącego już „ekosystemu elektronicznego”. Zaledwie w 8,7% przypadków tablet kupowano z myślą o zastąpieniu nim klasycznego komputera przenośnego. Jednocześnie aż 58,5% respondentów stwierdziło, że zamierzają traktować nowy tablet jako uzupełnienie notebooka, a nie jego zastępstwo.

35% ankietowanych kupiło tablet z systemem Apple iOS, 26,4% ze standardowym Androidem, 10% ze zmodyfikowaną przez producenta sprzętu wersją Androida, 9,4% z Windows 8, zaś 0,7% z systemem Windows RT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200