Tablet Toshiby z systemem Android Honeycomb - pierwsze szczegóły

Toshiba potwierdziła zamiar wypuszczenia na rynek tabletu z systemem Android Honeycomb (3.0). Urządzenie, które ma się pojawić na wiosnę, ma zadowolić bardziej wymagających użytkowników.

Tablet Toshiby został oficjalnie zaprezentowany na specjalnie stworzonej dla niego stronie internetowej. Urządzenie, którego nazwa ciągle pozostaje tajemnicą, będzie pracować pod kontrolą stworzonego specjalnie na potrzeby tabletów systemu Android Honeycomb (3.0).

Ponadto wiadomo już, że tablet Toshiby posiada 10,1-calowy ekran pojemnościowy pracujący w rozdzielczości 1280x800 pikseli oraz możliwość wyświetlania wideo w jakości Full HD. Urządzenie wyposażono także we wbudowany czujnik oświetlenia, który sam dostosowuje parametry ekranu (jasność i kontrast).

Zobacz również:

  • Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp

Sercem tabletu jest dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2. Na ściankach urządzenia użytkownik znajdzie wejścia USB, mini-USB, HDMI oraz slot kart SD. Z tyłu i z przodu umieszczono natomiast dwie kamery, odpowiednio pięcio i dwumegapikselową.

Tablet Toshiby posiadać będzie łączność Bluetooth oraz WiFi. Spekuluje się także o łączności 3G co jeszcze nie zostało potwierdzone. Ciekawostką zastosowaną w tablecie ma być możliwość szybkiej wymiany baterii. Takie rozwiązanie może zachęcić np. użytkowników biznesowych.

Toshiba poinformowała, że jej tablet pojawi się na rynku na wiosnę tego roku. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200