Ta witryna oferuje bezpłatny kurs objaśniający technologie ML i AI

Dwie technologie, które wzbudzają dzisiaj w świecie IT największe zainteresowanie, kryją się za skrótami AI (Artificial Intelligence; sztuczna inteligencja) i ML (Machine Learning; maszynowe uczenie). Dlatego Google postanowił przybliżysz je szerszemu ogółowi i stworzył witrynę noszącą nazwę Learn with Google AI. Teraz tę wiedzę może sobie przyswoić właściwie każdy internauta.

Witryna Learn with Google AI została pomyślana jako kurs online. To swoistego rodzaju repozytorium zawierające informacje dotyczące tych dwóch technologii oraz hub udostępniający zasoby, które pozwalają wdrażać rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji i maszynowym uczenie do rzeczywistego świata.

Witryna została przy tym zaprojektowana w taki sposób, aby służyła osobom o różnym poziomie wiedzy dotyczącej sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia. Mogą więc z niej korzystać zarówno zupełni nowicjusze, dla których będzie to pierwszy krok na drodze do poznania obu technologii, jak i profesjonaliści, którzy znają już nieźle obie technologie.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności
  • Korzystając z tej usługi, wyszukiwarka Google Search będzie pracować wydajniej
  • Klasyczne Google Sites będzie działać do początku grudnia

Na witrynie znajdziemy też link odsyłający nas do bezpłatnego kursu noszącego nazwę Machine Learning Crash Course. Wcześniej był on dostępny tylko dla pracowników firmy Google, a obecnie każdy może skorzystać z tej wiedzy.

Kurs trwa 15 godzin i jest adresowany do osób, które stawiają w tej dziedzinie pierwsze kroki - chodzi tu głównie o maszynowe uczenie - ale znają przynajmniej podstawy programowania i jeden z prostych języków, takich jak Python.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200