Ta usługa zapewni danym przechowywanym w chmurze bezpieczeństwo

Google (a konkretnie Google Cloud) zapowiedziało w tym tygodniu nową usługę pozwalającą przechowywać w chmurze wrażliwe dane (takie jak klucze API, hasła czy certyfikaty), nadając jej nazwę Secret Manager.

Rozwiązanie udostępnia użytkownikowi jedno działające przejrzyście narzędzie do zarządzania wrażliwymi danymi, pełniące również rolę specyficznego rodzaju repozytorium przechowujące w bezpieczny sposób takie dane.

Twórcy usługi napisali w firmowym blogu szereg informacji opisujących ją oraz wymienili problemu, które Secret Manager pomaga rozwiązywać. Wskazują oni na fakt, że wiele aplikacji wymaga poświadczeń pozwalających im komunikować się z bazą danych, jak również kluczy API aktywujących usługi czy uwierzytelniających je certyfikatów.

Zobacz również:

Zarządzanie tego rodzaju operacjami jest często bardzo skomplikowane i czasochłonne ze względu na fakt iż użytkownik ma do czynienia z wyjątkowa ważnymi i wrażliwymi danymi, które nie powinny nigdy wyciec na zewnątrz systemu IT. Secret Manager rozwiązuje te wszystkie problemy.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200