Ta, tym razem obligatoryjna już poprawka, usuwa na stałe z komputerów Windows wsparcie dla Adobe Flash Player

Microsoft zaczął w tym tygodniu wdrażać bezwarunkowo poprawkę KB4577586, która aktualizuje komputery Windows usuwając z nich definitywnie wsparcie dla oprogramowania Adobe Flash Player. Tym samym, zapowiedziane przez korporację z Redmond pod koniec października pożegnanie się z tą technologią, stało się faktem.

Flash

Zgodnie z opublikowanym wtedy komunikatem, aktualizacja ta miała być opcjonalna. Użytkownicy komputerów Windows (w tym administratorzy zarządzający korporacyjnymi komputerami) mieli pierwotnie sami decydować o tym, czy rezygnują z Adobe Flash Player. Decydując się na taki krok mieli sami pobierać tę poprawkę i instalować ją.

Jednak z czasem Microsoft zmienił zdanie i zdecydował, że poprawkę KB4577586 należy instalować na komputerach Windows niezależnie od tego, czy jego użytkownik wyrazi na to zgodę. Było to spowodowane tym iż firma Adobe wprowadziła w pewnym momencie do kodu oprogramowania Flash Player zaskakującą poprawkę.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Wielkie oczekiwania związane z AI

Działa ona bowiem tak, że po 12. stycznia tego roku system Windows nie jest w stanie i tak odtwarzać żadnych treści Flash Player, nawet wtedy gdy wspierające je oprogramowanie nie zostało usunięte. Właśnie dlatego Microsoft zdecydował się na zmianę strategii działania dotyczącej poprawki KB4577586.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200