Ta poprawka znakomicie ułatwi życie użytkownikom WhatsAppa

WhatsApp ogłosił wczoraj, że idzie w ślady innych platform tego typu platform (takich jak Telegram czy Signal) i modyfikuje mechanizm edytowania wiadomości, wprowadzając do niego poprawkę, na którą użytkownicy usługi oczekiwali od dawna. Polega ona na tym, że użytkownik może obecnie modyfikować wiadomość w ciągu 15 minut od momentu jej wysłania.

Grafika: WhatsApp

Aby to zrobić, należy ustawić wskaźnik myszy na wiadomości i przytrzymać go tam, a następnie wybrać opcję edycji i przystąpić do edytowania wiadomości, usuwając z niej np. zauważone błędy ortograficzne czy po prostu uzupełniając jej treść. Edytowanej wiadomości będzie wtedy towarzyszyć wyświetlana obok znacznika czasu flaga Edited. Trzeba wtedy pamiętać o tym, że usługa nie przechowuje historii tak wprowadzanych korekt. Oznacza to, że żaden użytkownik nie może sobie wyświetlić poprzednich wersji edytowanych wiadomości i widzi tylko ostatnią, czyli poprawioną już wersję.

Do tej pory użytkownicy musieli albo całkowicie usunąć wiadomość, albo wysłać poprawkę w osobnej wiadomości. A trzeba pamiętać, że wysyłanie poprawek może zdezorientować odbiorcę, nie mówiąc już tym iż generuje niepotrzebne powiadomienia. W zeszłym roku limit czasu na usunięcie wiadomości został skrócony z dwóch dni (48 godzin) do 60 godzin. Gdy użytkownik usuwa wiadomość, nie znika ona całkowicie z konwersacji i w jej miejsce pojawia się wyświetlana szarą czcionką notatką z dołączonym napisem "Ta wiadomość została usunięta".

Zobacz również:

  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?
  • Nowa metoda kopiowania historii czatów WhatsApp
  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200