Ta nowa usługa Microsoftu zaktualizuje komputery Windows automatycznie

Znany wszystkim mechanizm Patch Tuesday, który udostępnia użytkownikom komputerów Windows w określonym dniu (czyli w drugi wtorek każdego miesiąca) poprawki, doczekał się uzupełniającego go rozwiązania. Microsoft oferuje bowiem na razie tylko wybranym klientom korporacyjnym (mającym licencje Windows Enterprise E3 i E5) automatyczną usługę aktualizacji oprogramowania Windows i pakietu Office, nadając jej nazwę Windows Autopatch.

Grafika: Microsoft

Wiadomo już, że usługa Windows Autopatch (którą Microsoft zapowiedział w listopadzie zeszłego roku) zostanie zaprezentowana szerszemu gronu użytkowników komputerów Windows latem tego. Mówi się, że stanie się to w lipcu. Microsoft wyjaśnia, że usługa Windows Autopatch różni się tym od usługi Windows Update for Business, że jest usługa zarządzalną i pełną kontrolę nad nią sprawuje firma. Zastrzega też, że nie obejmuje ona systemu Windows Server.

Z usługi będą mogli skorzystać użytkownicy komputerów Windows 10 i Windows 11, aktualizując w ten sposób nie tylko system operacyjny, ale również oprogramowanie układowe, przeglądarkę Edge, sterowniki i aplikacje Microsoft 365, takie jak Teams, Word, Outlook i Excel. Microsoft zapowiada, że mechanizm Windows Autopatch będzie świadczyć swe usługi w ścisłej korelacji z mechanizmem Patch Tuesday, tak aby obie usługi nie kolidowały ze sobą, ale wzajemnie uzupełniały się.

Zobacz również:

  • Rosja stara się zemścić na USA - iPhone znika z Kremla
  • Błąd systemu geolokalizacji zablokował wczoraj użytkownikom dostęp do chmury Azure
  • Jest nowa wersja komunikatora WhatsApp dla komputerów Windows
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200