Ta modyfikacja usprawni pracę usługi pocztowej Exchange

Firmy korzystające z pakietu Office 365 (Microsoft) mają od kilku dni do dyspozycji nową opcję, która pozwala administratorom systemów IT przeciwdziałać zamieszaniu do jakiego potrafi doprowadzić funkcja e-mail nosząca nazwę „Odpowiedz wszystkim”.

A zamieszanie takie może się zdarzyć wtedy, gdy odbiorca wiadomości e-mail zatrudniony w dużej firmie chce powiadomić o jakimś zdarzenie wszystkich zatrudnionych w niej pracowników i wybierze opcję „Dowiedz wszystkim”. Jeśli wielu pracowników naciśnie w takim momencie jednocześnie taką opcję, to generuje wtedy w sieci olbrzymi ruch, z którym serwer pocztowy nie jest niejednokrotnie w stanie sobie poradzić.

Okazuje się, że do zdarzeń takich dochodzi stosunkowo często, dlatego Microsoft opracował mechanizm zapobiegający takim sytuacjom, znanym jako sztorm e-mail. Został on wprowadzony do oprogramowania Office 365 Exchange i nosi nazwę "Reply All Storm Protection".

Zobacz również:

Funkcja ta pracuje w ten sposób, że blokuje wszystkie wątki e-mail zawierające więcej niż 5000 adresatów, jakie zostały wygenerowane przez więcej niż 10 sesji odpowiedzi w ciągu ostatnich 60 minut. Wtedy aplikacja Exchange Online będzie blokować wszystkie spełniające te warunku odpowiedzi przez następne cztery godziny, dzięki czemu serwery e-mail nie będą się blokować.

Są to póki co ustalone na stałe warunki, dlatego Microsoft zapowiada, że będzie udoskonalać tę funkcję, obiecując iż wprowadzi to niej opcję pozwalającą administratorom definiować własne warunki.


TOP 200