Ta kompilacja systemu Windows 11 usuwa problem dotykający użytkowników komputerów zawierających procesory AMD

Microsoft udostępnił kilka dni temu użytkownikom kanału dystrybucji Insider testową wersję beta systemu Windows 11 kompilacja 22000.282, w którym znajduje się łata likwidująca problem związany z niekompatybilnością tego systemu z niektórymi układami CPU firmy AMD.

Foto: Windows/Unsplash

Obie firmy (AMD i Microsoft) potwierdziły wcześniej, że niektórzy użytkownicy obserwowali pogorszenie wydajności podczas uruchamiania systemu Windows 11 na komputerach zawierających niektóre procesory AMD. Problem pojawiał się w momencie uruchamiania szczególnie wymagających aplikacji – w tym gier – które wymagają dużej mocy obliczeniowej i wyjątkowo intensywnie obciążają procesor. W takich właśnie momentach pojawiał się błąd w obszarze pamięci podręcznej L3, jak i problem związany z tzw. preferowanym rdzeniem, który powinien w danym momencie obsługiwać aplikację.

Kompilacja 22000.282 rozwiązuje problem związany pamięcią podręczną L3. Pojawiał się on na komputerach pracujących pod kontrolą systemu Windows 11 edycja RTM, które zawierały procesory AMD Ryzen. Nowa kompilacja nie rozwiązuje jednak problemu tzw. preferowanego rdzenia, nad którym obie firmy dalej pracują.

Zobacz również:

Microsoft i AMD zapowiadają, że poprawka likwidująca problem z pamięcią podręczna L3 powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom systemu Windows 11 jeszcze przed końcem października.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200